Serbia, Croatia mark Balkan war anniversary amid tensions

People hold candles during a memorial service for the victims of the Croatian "Storm"...Lexo më shumë

Marking of 24 Years since the Crime in Pionirska Street

“The flames were licking the ceiling, the fire spread to the clothes, the people were crying...Lexo më shumë

24 years without the justice for war crime “Deportation of Refugees”

Representatives of Centre for Civic Education (CCE), Human Rights Action (HRA) and Centre for...Lexo më shumë

Në Drenas është shënuar Dita Ndërkombëtare e Personave të Zhdukur

  Nën përkujdesjen e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi,...Lexo më shumë

Aktivistët marshojnë drejt varrit masiv me shqiptarë të Kosovës në Beograd

Me rastin e 17 vjetorit të vrasjeve të 48 shqiptarëve të Kosovës në Suharekë, aktivistë...Lexo më shumë

50,000 kroatë përkujtojnë rrëzimin e Vukovarit

  Rreth 50,000 njerëz nga e gjithë Kroacia dhe jashtë vendit u mblodhën për të...Lexo më shumë

Anniversary of 23 years since abduction of 16 Bosniaks from Sjeverin marked

Priboj – The opening of the memorial and dropping of flowers into the river Lim marked 23...Lexo më shumë

Pritja e papërfunduar për familjet e personave të pagjetur

  Nga Dafina Halili - Gusht 30, 2015   "Po thonë që bohesh e qetë ma vonë,...Lexo më shumë